Webináře

Knihovny pořádají školení a vzdělávání. Aktuálně zde zařazujeme školení na portály Knihovny.cz a Digitalniknihovna.cz. Postupně budeme přidávat další.

15.3.2022
16:00

Pomozte svým studentům pracovat s odbornou literaturou: webinář pro učitele středních škol

Iva Zadražilová, Martin Krčál

Tvoří vaši studenti texty v rámci středoškolské odborné činnosti? Chcete jim fundovaně poradit ohledně výběru zdrojů? Nebo vyhledání již existujících citací? Potřebujete ověřit dostupnost publikací, ze kterých čerpají? Nebo jim ukázat, jak vyhledat historické události v dobových dokumentech? S tím vším vám může pomoci portál Knihovny.cz, jehož funkce a tipy na vyhledávání vám představíme v rámci hodinového workshopu.

registrace 

odkaz na stream

16.3.2022
16:00

Online knihy jednoduše a moderně

Iva Zadražilová, Martina Smetánková

Trávíte čas v izolaci nebo v karanténě a nemáte co ke čtení? Chcete se dostat k legálně dostupným e-knihám a dalším elektronickým dokumentům, které si můžete číst přes obrazovku vašeho monitoru nebo displej telefonu? Potřebujete se dostat ke konkrétním informacím, aniž byste si museli prolistovávat desítky knížek? Přijďte se podívat na webinář, který vám představí nejužitečnější funkce portálu Knihovny.cz. Poznejte zdigitalizované fondy knihoven dostupné přes Digitalniknihovna.cz.

registrace 

odkaz na stream 

17.3.2022
16:00

Kde najít zdroje a citace do diplomky: webinář pro studenty vysokých škol

Iva Zadražilová, Martin Krčál

Tvoříte kvalifikační práci? Nevíte, jak a kde najít zdroje k vašemu tématu? Potřebujete rychle a bezpracně získat již existující citace dle různých stylů? Chcete se snadno dostat k plným textům odborných zahraničních zdrojů? Potřebujete najít všechny publikace, které někde ve svém obsahu skrývají důležité informace k vašemu tématu: Přihlaste se na webinář, v rámci kterého vám zkušení lektoři ukáží, jak můžete využít portál Knihovny.cz pro zjednodušení práce na vašich odborných textech.  

registrace

odkaz na stream

Poznejte Knihovny.cz

Chcete se dozvědět o portálu více? Připravili jsme pro vás web, kde představujeme všechny jeho hlavní funkce.  

Kurzy a přednášky

Podívejte se také na záznamy přednášek a online kurzy, které pořadají knihovny.

Provozovatel

Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a
601 87 Brno