Webináře

Knihovny pořádají školení a vzdělávání. Aktuálně zde zařazujeme školení na portály Knihovny.cz a Digitalniknihovna.cz. Postupně budeme přidávat další.

Webinář čtvrtek 13. května 2021 v 16:00

Jak vyhledávat plné texty dokumentů na portálech Knihovny.cz a Digitalniknihovna.cz

Na workshopu představíme základní funkce obou portálů, ukážeme si možnosti vyhledávání se zaměřením na online dostupné dokumenty v rámci sbírky zdigitalizovaných dokumentů NDK Covid. Ukážeme si také, jak se dostat k volně dostupným elektronickým knihám a dalším zdrojům. Webinář je určen pro uživatele knihoven a je nabízený zdarma.

Lektoři: Iva Zadražilová, Martina Smetánková, Martin Krčál
Datum: čtvrtek 13. května 2021 v 16:00
Místo: online prostřednictvím Google Meet

Na webinář je nutné se přihlásit na webu Moravské zemské knihovny přes odkaz níže. Den před akcí zašleme odkaz na zadaný e-mail. 

Nestihli jste registraci?

Plánujeme pro Vás další termíny

27.5.2021
16:00 - 17:00

Využívejte portál Knihovny.cz naplno (pro knihovníky)

Pro velký zájem z řad knihovníků připravujeme webinář, kde si projdeme vyhledávání a další funkce portálu Knihovny.cz. Zároveň Vám ukážeme, jak hledat elektronické dokumenty z NDK Covid a z digitálních knihoven přímo na portálu. 

odkaz na registraci připravujeme

10.6.2021
16:00-17:00

Jak vyhledávat plné texty dokumentů na portálech Knihovny.cz a Digitalniknihovna.cz (pro uživatele)

Nestihli jste v květnu naše webináře zaměřené na vyhledávání v národních službách Knihovny,cz a Digitálníknihovna.cz? Nabízíme Vám další termíny. Opět Vám představíme základní funkce obou portálů, ukážeme si možnosti vyhledávání se zaměřením na online dostupné dokumenty v rámci sbírky zdigitalizovaných dokumentů NDK Covid. Ukážeme si také, jak se dostat k volně dostupným elektronickým knihám a dalším zdrojům. Webinář je určen pro uživatele knihoven a je nabízený zdarma.

odkaz na registraci připravujeme

24.6.2021
16:00-17:00

Jak vyhledávat plné texty dokumentů na portálech Knihovny.cz a Digitalniknihovna.cz (pro uživatele)

Nestihli jste v květnu naše webináře zaměřené na vyhledávání v národních službách Knihovny,cz a Digitálníknihovna.cz? Nabízíme Vám další termíny. Opět Vám představíme základní funkce obou portálů, ukážeme si možnosti vyhledávání se zaměřením na online dostupné dokumenty v rámci sbírky zdigitalizovaných dokumentů NDK Covid. Ukážeme si také, jak se dostat k volně dostupným elektronickým knihám a dalším zdrojům. Webinář je určen pro uživatele knihoven a je nabízený zdarma.

odkaz na registraci připravujeme

Poznejte Knihovny.cz

Chcete se dozvědět o portálu více? Připravili jsme pro vás web, kde představujeme všechny jeho hlavní funkce.  

Mobirise

Kurzy a přednášky

Podívejte se také na záznamy přednášek a online kurzy, které pořadají knihovny.

Provozovatel

Moravská zemská knihovna
Kounicova 65a
601 87 Brno

Made with Mobirise site template